Vivende - jest firmą, która powstała z myślą o dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.
Badania i Rozwój w naszej firmie stanowią znaczący komponent pozwalający na wdrażanie nowych produktów i usług w dziedzinie Odnawialnych Źródeł Energii oraz Rolnictwa – innowacyjnych rozwiązań w zakresie pszczelnictwa, nawadniania, hodowli bydła.
Vivende łączy rozwój produktów i usług z optymalizacją środowiskową i w odniesieniu do zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy gotowi wspomagać rozwój naszych Klientów wnosząc nasze know-how. Dzięki naszej ścisłej współpracy ze środowiskiem naukowym w Polsce i za granicą mamy stały dostęp do badań i specjalistycznej wiedzy, a wraz z naszym interdyscyplinarnym zespołem możemy sprostać konkretnym wyzwaniom.
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII:
Vivende jest firmą, która powstała z myślą o dostarczaniu kompleksowych rozwiązań pozwalających na produkcję energii elektrycznej opartej na Odnawialnych Źródłach Energii (OZE). Posiadamy własne rozwiązania i produkty: turbiny wiatrowe, generatory, trakery, magazyny energii.
Ponad 20 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych w firmach polskich i zagranicznych: Amway, Laboratorium Wysokich Technologii, Polkomtel, Teledanmark, Orange, PKN Orlen, Unipetrol, Prowinenergy, Y Digital Asia, Instytut Lotnictwa, Vivende. Krzysztof Tkaczyk posiada doświadczenie w: systemach IT- ERP, zarządzaniu zmianą, zarządzaniu procesami, rachunkowości zarządczej oraz zarządzaniu systemami informatycznymi takimi jak SAP czy Oracle. Jest również autorem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie Informatyki i Zielonej Energii. Krzysztof Tkaczyk jest również ekspertem ds. funduszy unijnych z doświadczeniem w Ministerstwie Rozwoju i Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości - jest autorem Modelu Finansowego wykorzystywanego przez przedsiębiorców do projekcji finansowych.
Tomasz Kozakowski, w roku 2020 ukończył kierunek Informatyki na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki na Politechnice Opolskiej. W roku 2022 ukończył kierunek Technologie Energetyki Odnawialnej na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki na Politechnice Opolskiej. Inżynier techniczny w zakresie systemów komputerowych i sieciowych z bogatym doświadczeniem w różnych dziedzinach, w tym w zakresie energii odnawialnej i zarządzania projektami.
Jarosław Siebert w roku 2003 ukończył kierunek Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektryczny na Politechnice Poznańskiej. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie systemów wbudowanych oraz projektantem urządzeń zasilających wraz z systemem monitoringu zasilania. Jest także specjalistą w programowaniu dla systemów Linux.
Aniela White pochodzi z Nowego Jorku, w roku 2009 ukończyła studia w Stanach Zjednoczonych na uczelni "New York University" na kierunku Marketing i Zarządzanie oraz w Polsce Zarządzanie Międzynarodowe na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Prowadzi specjalistyczne kursy po angielsku dla studentów IT w zakresie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji Przemysł 4.0. W firmie Vivende odpowiedzialna za kontakty międzynarodowe.
Tomasz Staszewski w roku 2009 ukończył kierunek Zarządzanie Międzynarodowe w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Jest także właścicielem nowoczesnego gospodarstwa rolnego, w których stosuje się rolnictwo regeneracyjne oraz wdraża innowacyjne metody hodowli pszczół. W firmie Vivende odpowiada za rozwój firmy w Polsce i krajach hiszpańskojęzycznych. Jest również odpowiedzialny za sieciowanie – tworzenie krótkich łańcuchów dostaw żywności. Tomasz biegle posługuje się językami hiszpańskim i angielskim
Krzysztof Skirucha w roku 1995 ukończył Wyższa Szkoła Inżynierska w Koszalinie na kierunku Budownictwo w specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie. Posiada długoletnie doświadczenie w zakresie projektowania i zarądzania inwestycjami: prowadzenie, nadzór i rozliczanie inwestycji na terenie kraju i zagranicy. Był odpowiedzialny za pozyskiwanie funduszy UE w zakresie inwestycyjnym, koordynowanie prac zespołu inwestycyjnego w zakresie OZE, Optymalizacja kosztów i rozwiązań inwestycyjnych. Jest autorem wielu rozwiązań optymalizacyjnych w zakresie konstrukcji i budownictwa
Dr hab. inż. Adam KONIUSZY, prof. ZUT, w roku 1997 ukończył studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Szczecinie (obecnie ZUT w Szczecinie). W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk rolniczych na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie), a w 2010 r. stopień doktora habilitowanego w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach. Specjalizuje się w dziedzinie energii odnawialnej i jest autorem innowacyjnych rozwiązań.
Dr hab. Malgorzata HAWROT-PAW, prof. ZUT, w roku 1995 ukończyła studia na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2001 r. uzyskała stopien doktora nauk rolniczych na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Szczecinie (obecnie ZUT W Szczecinie), a w 2012 r. stopień doktora habilitowanego na Wydziale kształtowania środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Specjalizuje się w mikrobiologii środowiskowej, biotechnologii, inżynierii bioprocesowej.