Odnawialne źródła energii:

Vivende jest firmą, która powstała z myślą o dostarczaniu kompleksowych rozwiązań pozwalających na produkcję energii elektrycznej opartej na Odnawialnych Źródłach Energii (OZE). W ofercie swej firma posiada:

 1. Turbina wiatrowa:

  Zasada działania silników wiatrowych Vivende opiera się na zamianie energii kinetycznej wiatru na energię kinetyczną wirnika. Realizowane to jest za pomocą zestawu odpowiednio ukształtowanych i ustawionych łopat, które wprawiają w ruch obrotowy rotor. Opracowano je jako profile wzorowane na kształcie lotniczych profili skrzydła samolotu. Łopaty nie stanowią integralnej części wirnika, zaś ich konstrukcja pozwala na łatwy montaż i demontaż.

  instalacja

  W zgodzie z Naturą
  wspieramy Rozwój

  Specyfikacja techniczna:
  W3-3 W5-3 W10-3 W20-3
  Powierzchnia zamiatania 4,9 m2 9,9 m2 22 m2 42 m2
  Moc znamionowa 2,2kW 4,7kW 10kW 20kW
  Moc maksymalna 3kW 5kW 11kW 22kW
  Średnica wirnika turbiny 2,45m 3,5m 5,5m 7m
  Wysokość łopat 2m 2,9m 3,9m 6m
  Prędkość startowa 1m/s 1m/s 1m/s 1m/s
  Prędkość znamionowa wiatru 12m/s 12m/s 12m/s 12m/s
  Prędkość graniczna wiatru 25m/s 25m/s 25m/s 25m/s
  RPM max. 234 164 100 82
  Waga całkowita 150kg 560kg 1100kg 1900kg
  Średnia roczna produkcja * 5MWh 10MWh 20MWh 40MWh
  Oszczędność emisji CO2 ** 3t 6t 12t 24t
  Typ turbiny Pionowa - rotor H Pionowa - rotor H Pionowa - rotor H Pionowa - rotor H
  Generator trójfazowy PMG 62,4Hz PMG 43,7Hz PMG 27,3Hz PMG 21,8Hz
  Napięcie generatora 250V 250V 400V 400V
  Przeniesienie napędu Generator na osi turbiny Generator na osi turbiny Generator na osi turbiny Generator na osi turbiny
  Konstrukcja silnika wiatrowego Aluminium Aluminium Aluminium Aluminium
  Hamulec Elektromagnetyczny Elektromagnetyczny Elektromagnetyczny
  i mechaniczny
  Elektromagnetyczny
  i mechaniczny
  Inwerter 1-faz sprawność 95% 1-faz sprawność 96% 3-faz sprawność 97% 3-faz sprawność 97%
  Ochrona antykorozyjna Tak Tak Tak Tak
  Poziom Hałasu Poniżej normy Poniżej normy Poniżej normy Poniżej normy
  Zgodność z normą CE, ICE 61400-2 CE, ICE 61400-2 CE, ICE 61400-2 CE, ICE 61400-2
 2. Instlacje Fotowoltaiczne:
  Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

  Instalacja PV oraz sposób jej funkcjonowania są stosunkowo proste. Produkowanie energii elektrycznej przez panele fotowoltaiczne jest możliwe dzięki zjawisku nazywanemu efektem fotowoltaicznym. Zjawisko to polega na tym, że w półprzewodniku powstaje siła elektromotoryczna. Co to oznacza? Najprościej rzecz ujmując, w jego wyniku energia słoneczna zostaje zamieniona na prąd stały, a dochodzi do tego w ogniwach fotowoltaicznych, z których składają się panele słoneczne.
  Aby móc korzystać z prądu, który wytworzyła instalacja fotowoltaiczna, na przykład w domu lub firmie, niezbędny jest inwerter solarny (falownik). To urządzenie, przy pomocy którego prąd stały, jaki powstał z energii słonecznej, zostaje przekształcony w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci publicznej. To znaczy na taki, który znajduje się w naszych gniazdkach elektrycznych.

 3. Generator wolnoobrotowe

  Firma Vivende opracowała i wdrożyła do produkcji typoszereg generatorów wolnoobrotowych 3,5,10,20 kW.

 4. Konstrukcja wież do 30m

 5. Urządzenia do napowietrzania wody

  Stosuje się go w celu redukcji niestabilnych pierwiastków, które mogą odpowiadać za tworzenie problemów technologicznych. Wśród najczęściej występujących można wymienić wytrącanie się osadów. Napowietrzanie jest także wykorzystywane do redukcji gazów rozpuszczonych. Inną funkcją jest wzbogacanie wody w tlen, stwarzający idealne warunki do hydrolizy oraz utleniania. Tlen w wodzie zapobiega także powstawaniu środowiska redukcyjnego, które często powoduje jeszcze bardziej odczuwalne kłopoty z właściwościami organoleptycznymi wody, jak smak i zapach. Napowietrzanie wody najczęściej poprzedza proces filtracji mechanicznej.

  instalacja
 6. Magazyny energii

  Magazyny energii są przyszłością energetyki zeroemisyjnej i podstawą zielonej transformacji, przed którą stoi polska energetyka. Ich priorytetowym zadaniem będzie bilansowanie systemu elektroenergetycznego w warunkach zmienności wytwarzania. Wynika to z rosnącego udziału źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym. Dzięki magazynom energii oraz elektrowniom szczytowo-pompowym, które również są magazynami energii elektrycznej, będzie możliwe bilansowanie zapotrzebowania na energię elektryczną z energią produkowaną z farm wiatrowych i fotowoltaicznych, których produkcja jest zależna od warunków pogodowych.

  instalacja
 7. Systemy podtrzymania ogrzewania CO

  Zasilacz awaryjny dla ogrzewania CO jest to urządzenie do awaryjnego zasilania m.in.: instalacji centralnego ogrzewania (piece CO, pompy, sterowniki, podajniki, bram automatycznych, urządzeń automatyki)


Jak pozyskać nasze urządzenia:

 1. SPOTKANIE

  Na bezpłatnym spotkaniu z Osobistym Doradcą Energetycznym dowiesz się, jak działa urządzenie wiatrowe i jakie korzyści oferuje. Dowiesz się też o systemie rozliczeń i innych aspektach prawnych wynikających z zapisów ustawy o OZE. Dowiesz się również jakie oszczędności wygeneruje Twoje urządzenie w czasie swojej pracy. Nasz Doradca przeprowadzi wstępną wizję lokalną, abyś już na początku wiedział jak będzie wyglądała Twoja instalacja EKOlogiczna.

  spotkanie
 2. UMOWA

  Dla nas liczy się Twoje bezpieczeństwo i pewność realizacji prac. Szanujemy to, dlatego gwarantujemy prosty i przejrzysty kontrakt już na samym początku współpracy. Przejrzysty kontrakt to jest nasz standard.

  umowa
 3. OFERTA FINANSOWANIA

  Przygotujemy najkorzystniejszą formę i warunki sfinansowania proponowanych urządzeń. Bardziej korzystne warunki finansowe, niż te dostępne na rynku! Oferta szyta na miarę, a to wszystko dzięki współpracy z wieloma partnerami finansowymi.

  oferta
 4. PROJEKT

  Przed montażem otrzymasz projekt instalacji – zobaczysz jak będzie wyglądała Twoja instalacja EKOlogiczna i jak będą przebiegały prace.

  projekt
 5. INSTALACJA I ODBIÓR

  Umawiamy się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie. Nasi certyfikowani Instalatorzy realizują montaż już nawet w jeden dzień. W Twoim imieniu załatwiamy wszystkie formalności w zakładzie energetycznym, abyś mógł się skupić na rzeczach naprawdę ważnych.

  instalacja
 6. OSZCZĘDNOŚCI I SATYSFAKCJA

  Od teraz możesz się cieszyć zyskami z oszczędności, na które pracuje Twoja instalacja EKOlogiczna, a Vivende będzie czuwać, żeby oszczędności były coraz większe, proponując opiekę energetyczną. Pamiętaj o Programie Poleceniowym-po prostu Polecaj i Zarabiaj!

  oszczednosci